یوتو اولین ماشین کتاب صوتی و پادکست برای کودکان

دسته بندی :اطلاعیه‌ها, روابط عمومی 29 اردیبهشت 1400 1712

شاید در یک سال گذشته دستگاه کتاب صوتی «یوتو» (Yoto) بهترین انتخاب برای گوش‌کردن به کتاب‌های صوتی مخصوص کودکان باشد.

 

به نقل از انگجت، در سال‌هایی که با پدیده شیوع ویروس کرونا در جهان و اعلام قرنطینه سراسری در بسیاری از کشور جهان روبرو هستیم و در این میان گرایش به دستگاه‌های الکترونیک و صوتی در میان خانواده‌ها به طور فزاینده‌ای افزایش یافته است که کتابخوان‌ها و دستگاه‌های کتاب صوتی نیز از رایج‌ترین آنها هستند. مردم برای خانه‌ماندن ترجیح می‌دهند به جای کتاب‌های چاپی کتاب‌های الکترونیک و صوتی گوش کنند و در مورد کودکان نیز وضع کاملاً مشابهی وجود دارد.

بیشتر خانواده‌ها ترجیح می‌دهند کودکان خود را از دستگاه‌های رایج الکترونیک دور نگه دارند چون به هر حال صفحات پیکسل‌های نوری این دستگاه‌ها برای کودکان مضر است و شاید در یک سال گذشته دستگاه کتاب صوتی «یوتو» (Yoto) بهترین انتخاب برای گوش‌کردن به کتاب‌های صوتی مخصوص کودکان باشد.

پیش از این والدین مجبور بودند کتاب‌های صوتی را در دستگاه‌های معمولی در اختیار کودکانشان قرار دهند؛ ولی حالا با این دستگاه کار آنها راحت‌تر شده است. یوتو اولین دستگاه کتابخوان ارزان‌قیمت کتاب‌های صوتی کودکان است که صفحات الکترونیک مضر برای کودکان ندارد و با کاربری آسان محبوبیت خاصی در بین خانواده‌ها پیدا کرده است.


‌دستگاه یوتو چیست؟

در واقع دستگاه یوتو مجهز به بلندگوهای قوی و کمتر مضر برای کودکان قادر به پخش کتاب‌های صوتی برای کودکان است و حتی قادر است پادکست‌های اینترنتی نیز پخش کند. جنس پلاستیکی این دستگاه با طراحی و شکل جالب آن بسیار مورد توجه کودکان قرار گرفته است. گفته می‌شود برای ماه‌های آینده از سوی شرکت سازنده پیش‌فروش شده است.

‌‌
در جلوی دستگاه صفحه‌ای مجهز به لامپ‌های ال‌ای‌دی وجود دارد که تصاویری از کتاب صوتی مورد نظر را برای کودکان نمایش می‌دهد. کارت‌های حافظه مخصوصی برای قراردادن کتاب‌های صوتی در این دستگاه طراحی شده است که روی آنها تصاویر مربوط به داستان‌ها و کتاب‌های کودک چاپ شده است. این دستگاه قابلیت اتصال به شبکه جهانی اینترنت و دانلود کتاب‌های صوتی را دارد. در درون دستگاه پادکست‌های ۱۰دقیقه‌ای از کتاب‌های صوتی مشهور ادبیات کودک وجود دارد، که به صورت پیش‌فرض با فشاردادن دکمه کناری دستگاه به نوبت پخش می‌شوند.

‌‌
در سایت شرکت تولیدکننده (yotoplay.com) امکانی برای خریداران این دستگاه قرار داده شده است که می‌توانند کارت‌های مخصوص پادکست‌ها و کتاب‌های صوتی مشهور ادبیات کودک جهان را دانلود کرده و در دستگاه پخش کنند. از امکانات دیگر این دستگاه امکان دریافت سیگنال‌های رادیویی و شبکه‌های اینترنتی پخش موسیقی و فیلم‌های سینمایی مخصوص کودکان از سایت‌های مشهوری مثل والت‌دیزنی است.

منبع: خبرگزاری ایبنا

 

برای اطلاع از آخرین خبرها، مسابقات، تخفیف‌ها و جشنواره‌های قناری، صفحه اینستاگرام قناری را دنبال کنید اینستاگرام قناری را دنبال کنید

شاید این مطالب هم برایتان جالب باشد:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: