نرخ افزایشی فروش کتاب‌های صوتی در سال ۲۰۲۱

دسته بندی :روابط عمومی 17 فروردین 1400 2006

در ابتدای سال ۲۰۲۱ تنها در ماه ژانویه نرخ فروش ۲۱درصد نسبت به دوره مشابه در سال ۲۰۲۰ افزایش داشته که این امر در تاریخ فروش این کتاب‌ها بی‌سابقه بوده است.

 

به نقل از بوک‌ریدر، فروش کتاب الکترونیک در کشور آمریکا در سال گذشته نسبت به سال‌های گذشته چنان افزایش داشته است که بسیاری از سایت‌های فروش این کتاب‌ها بازار این نوع کتاب‌ها را به کیک داغ تشبیه کردند که مدت کمی از تولید کتاب‌های الکترونیک در بازار فروش رفته است. در ابتدای سال ۲۰۲۱ تنها در ماه ژانویه نرخ فروش ۲۱درصد نسبت به دوره مشابه در سال ۲۰۲۰ افزایش داشته که این امر در تاریخ فروش این کتاب‌ها بی‌سابقه بوده است.

 

طبق آخرین اطلاعات و آمارهای منتشر شده از ناشران و تولیدکنندگان کتاب‌های الکترونیک بیش از ۹۱میلیون دلار تنها درآمد آنها از طریق فروش کتاب الکترونیکی در ماه ژانویه ۲۰۲۱ بوده است و انتظار می‌رود این افزایش فروش در ماه‌های آینده نیز ادامه داشته باشد.

 

بر اساس این گزارش میزان فروش کتاب‌های صوتی نیز در سال گذشته رشد قابل توجهی داشته و این رشد در ابتدای سال جاری نیز ادامه داشت. آمارهای فروش کتاب‌های صوتی در ماه ژانویه امسال افزایش ۱۷درصدی و درآمد بیش از ۵۹میلیون دلاری را ثبت کردند.

 

در سال گذشته بیشتر کتابفروشی‌ها به فروش آنلاین خود تکیه کردند و حتی با وجود اینکه کتابفروشی زنجیره‌ای بارنزاندنوبل سعی در بازگشایی بعضی از شعبات خود کرد؛ ولی باز هم روی فروش آنلاین خود حساب کرده بود. میزان درآمد فروش آنلاین کتابفروشی‌ها رشد ۲۵درصدی با درآمد ۲۴۴میلیون دلاری داشت.

 

منبع: ایبنا

برای اطلاع از آخرین خبرها، مسابقات، تخفیف‌ها و جشنواره‌های قناری، صفحه اینستاگرام قناری را دنبال کنید اینستاگرام قناری را دنبال کنید

شاید این مطالب هم برایتان جالب باشد:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: