مزایا و معایب کتاب صوتی | چرا کتاب شنیداری؟

دسته بندی :روابط عمومی, مطالب آموزشی 4 خرداد 1400 1447

مزایا و معایب کتاب صوتی: 

اولین مزیت کتاب صوتی در قیاس با سایر رسانه‌های صوتی (حتی رادیوهای اینترنتی) امکان شخصی‌سازی است. در کتاب صوتی امکان شنیدن هر بخش از صدا، جلو و عقب بردن آن در اختیار کاربر قرار دارد. کاربر به هر تعداد بار که بخواهد می‌تواند به محتوای صوتی گوش کند.

معمولا دستگاه‌هایی که می‌توان محتوای صوتی را روی آن‌ها شنید، همان دستگاه‌های پخش موسیقی دیجیتال هستند که عموما بسیار کوچک و قابل حمل‌اند. در نتیجه کاربر در هر زمان و مکانی قادر به استفاده از محتوای صوتی خواهد بود. محتوا پس از دریافت از اینترنت، بدون نیاز به ارتباط با اینترنت، قابل استفاده خواهد بود.

از دیگر مزیت‌ها می‌توان به امکان گوش دادن به آن هنگام انجام سایر فعالیت‌ها، امکان گوش‌دادن به کتاب داخل اتوبوس و قطار اشاره کرد. (خواندن حین حرکت برای خیلی‌ها باعث سردرد و حالت تهوع می‌شود)  و در تاریکی هم می‌توان کتاب شنیداری گوش کرد.

مزایا و معایب کتاب صوتی
معایب کتاب صوتی:

امکان نُت برداری ندارد، امکان جستجو ندارد یا خیلی ضعیف است. لغت‌نامه توکار ندارد.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته در سال‌های اخیر، هر شهروند آمریکایی برای رفتن به سرکار و برگشت از آن، حدود یک ساعت و سیزده دقیقه وقت صرف می‌کند که معادل چهارصد و چهل ساعت یا یازده هفته کاری در سال می‌شود.
اگر از همین زمان برای گوش دادن به کتاب شنیداری استفاده شود، کتاب‌های بسیاری در طول سال به همین سادگی مطالعه خواهند شد.

برای اطلاع از آخرین خبرها، مسابقات، تخفیف‌ها و جشنواره‌های قناری، صفحه اینستاگرام قناری را دنبال کنید اینستاگرام قناری را دنبال کنید

شاید این مطالب هم برایتان جالب باشد:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: